Vindere DM i Skills 2011

Anlægsstruktør

Bjørn Dalsgaard Larsen, AMU Fyn – Dalsgaard Have- og Anlæg – (Humble)

Anlægsstruktør

Patrick Vanggaard Andersen, AMU Fyn – JA Enterprise (Otterup)

Bager

Natasja Tornbjerg, ZBC Ringsted – Den helt rigtige bager (Kgs. Lyngby)

Bygningsmaler

Jesper Guld, Uddannelsescenter Holstebro – Dover Malerfirma

Bygningssnedker

Mads Groth, Svendborg Erhvervsskole – Sydfyns Byggefirma Aps

Bygningsstruktør

Poul Nolsøe Kjølbro Linklett, Aarhus Tech – Enkon A/S

Detailslagter

Dagný Björk Örlygsdottir, Aarhus Tech – Bilka, Tilst

Ernæringsassistent

Stine Humlebæk Kure, Hotel- og Restaurantskolen, Dansk Elforbund

Herrefrisør

Birgitte Schjødt Nielsen, Syddansk Erhvervsskole – Salon De Luxe

Damefrisør

Berita Lilija Simonsen, Aalborg Style & Wellness College – Hårklip Aps

Glarmester

Mikkel Læssøe Gyde Thomsen, EUC Nordvestsjælland/Glarmesterskolen – Jyderup Glarmester

Grafisk Tekniker

Mads Aaby Nielsen, Hansenberg – ReklameTryk Herning

Gulvlægger

Zlatan Kurtovic Mercantec – Hammelsvang

Industritekniker

Nick Grundvad Madsen, Herningsholm Erhvervsskole – Ipm Produktion A/S

Teknisk Isolering

Jimmie Olsen, EUC Nordvestsjælland – Persolit-Munkebo

Klejnsmed

Henrik Birch, Herningsholm Erhvervsskole – Houe Smede og Maskinforretning

Konditor

Camilla Winther, EUC Ringsted – udlært

Kosmetiker

Isabel Hoqfner Madsen, CPH West – skolepraktik

Mediegrafiker

Marlene Boel Kronborg, Reklamehuset Hobro, Media College Aalborg

Mekaniker

Palle Lund Schmidt, EUC Vest, Årre Truck- og Traktorservice

Murer

Nicolai Munksgaard Asmussen, Herningsholm Erhvervsskole, Murermester Jens Kirk

Møbelsnedker

Max Malcho Olsen, Syddansk Erhvervsskole – Gesten Bådaptering Aps

Social og sundheds

Louise Sørensen Social- og Sundhedsskolen Fredericia Horsens, Elim Plejecenter

Social og sundheds

Ida Ajken Jensen, Social- og Sundhedsskolen Fredericia Horsens, Hovergaarden

Tømrer

Mikkel Faigh Razt, KTS, Tømrer- og Snedkermester Morten Lisberg Aps (Herlev)

VVS

Caspar Christiansen, CC Aalborg, Jerslev VVS Aps

 

Tilmeldte fag

Her kan du se en liste over de dag, som var tilmeldt DM i Skills 2011. Fagene står opdelt i konkurrencefag og demonstrationsfag.

Konkurrencefag

Anlægsstruktør
Anlægsstruktør
Bager
Bygningsmaler
Bygningssnedker
Bygningsstruktør
Detailslagter
Ernæringsassistent
Herrefrisør
Damefrisør
Glarmester
Grafisk Tekniker
Gulvlægger
Industritekniker
Teknisk Isolering
Klejnsmed
Konditor
Kosmetiker
Mediegrafiker
Mekaniker
Murer
Møbelsnedker
Social og sundhedsassistent
Tømrer
VVS

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sådan håndterer SkillsDenmark coronavirus situationen.LÆS MERE
+