Vindere DM i Skills 2011

Anlægsstruktør

Bjørn Dalsgaard Larsen, AMU Fyn – Dalsgaard Have- og Anlæg – (Humble)

Anlægsstruktør

Patrick Vanggaard Andersen, AMU Fyn – JA Enterprise (Otterup)

Bager

Natasja Tornbjerg, ZBC Ringsted – Den helt rigtige bager (Kgs. Lyngby)

Bygningsmaler

Jesper Guld, Uddannelsescenter Holstebro – Dover Malerfirma

Bygningssnedker

Mads Groth, Svendborg Erhvervsskole – Sydfyns Byggefirma Aps

Bygningsstruktør

Poul Nolsøe Kjølbro Linklett, Aarhus Tech – Enkon A/S

Detailslagter

Dagný Björk Örlygsdottir, Aarhus Tech – Bilka, Tilst

Ernæringsassistent

Stine Humlebæk Kure, Hotel- og Restaurantskolen, Dansk Elforbund

Herrefrisør

Birgitte Schjødt Nielsen, Syddansk Erhvervsskole – Salon De Luxe

Damefrisør

Berita Lilija Simonsen, Aalborg Style & Wellness College – Hårklip Aps

Glarmester

Mikkel Læssøe Gyde Thomsen, EUC Nordvestsjælland/Glarmesterskolen – Jyderup Glarmester

Grafisk Tekniker

Mads Aaby Nielsen, Hansenberg – ReklameTryk Herning

Gulvlægger

Zlatan Kurtovic Mercantec – Hammelsvang

Industritekniker

Nick Grundvad Madsen, Herningsholm Erhvervsskole – Ipm Produktion A/S

Teknisk Isolering

Jimmie Olsen, EUC Nordvestsjælland – Persolit-Munkebo

Klejnsmed

Henrik Birch, Herningsholm Erhvervsskole – Houe Smede og Maskinforretning

Konditor

Camilla Winther, EUC Ringsted – udlært

Kosmetiker

Isabel Hoqfner Madsen, CPH West – skolepraktik

Mediegrafiker

Marlene Boel Kronborg, Reklamehuset Hobro, Media College Aalborg

Mekaniker

Palle Lund Schmidt, EUC Vest, Årre Truck- og Traktorservice

Murer

Nicolai Munksgaard Asmussen, Herningsholm Erhvervsskole, Murermester Jens Kirk

Møbelsnedker

Max Malcho Olsen, Syddansk Erhvervsskole – Gesten Bådaptering Aps

Social og sundheds

Louise Sørensen Social- og Sundhedsskolen Fredericia Horsens, Elim Plejecenter

Social og sundheds

Ida Ajken Jensen, Social- og Sundhedsskolen Fredericia Horsens, Hovergaarden

Tømrer

Mikkel Faigh Razt, KTS, Tømrer- og Snedkermester Morten Lisberg Aps (Herlev)

VVS

Caspar Christiansen, CC Aalborg, Jerslev VVS Aps

 

Tilmeldte fag

Her kan du se en liste over de dag, som var tilmeldt DM i Skills 2011. Fagene står opdelt i konkurrencefag og demonstrationsfag.

Konkurrencefag

Anlægsstruktør
Anlægsgartner
Automatiktekniker
Bager
Blomsterdekoratør
Brolægger
Bygningsmaler
Bygningssnedker
Bygningsstruktør
Cater
Detailhandel
Detailslagter
Elektriker
Ernæringsassistent
Flisemurer
Frisør
Glarmester
Gulvlægger
Industritekniker
Klejnsmed
Kok
Konditor
Kosmetiker
Maskinsnedker
Murer
Møbelpolstrer
Møbelsnedker
Personvognsmekaniker
Smørrebrødsjomfru
Social- og sundhedsassistent
Tagdækker
Teknisk isolatør
Tjener
Tækkemand
Tømrer
VVS- og energispecialist

Demonstrationsfag

Autolakerer
Chauffør
Gartner
Grafisk tekniker
Handelsuddannelsen
Industrislagter
Karrosseritekniker
Lager
Landmand
Mediegrafiker
Procesoperatør
Pædagogisk assistent
Receptionist
Redder
Serviceassistent
Skiltetekniker
Teknisk Designer
Urmager
Ventilationstekniker
Værktøjsmager

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin